Slávnostné otvorenie školského roka bude 3. septembra 2018 v budove školy, o 8,00 pre triedy maďarského oddelenia a o 9,30 pre triedu slovenského oddelenia. Všetkých srdečne očakávame!

Prosíme Vás, aby ste ani tento rok nezabudli na naše deti. Podporte naše združenie s 2 % dane z príjmov fyzických a právnických osôb. Potrebné tlačivo je v prílohe. Ďakujeme!

Kritériá prijatia na školský rok 2018-2019

By , Štvrtok, 02. február 2018

Získali sme strieborné pásmo v celoštátnom kole súťaže Poznaj slovenskú reč

By , Utorok, 06. jún 2017

Žiačka druhého ročníka, Gabriela Melisková sa svojím famóznym výkonom prebojovala do celoštátneho kola súťaže Poznaj slovenskú reč, ktoré sa uskutočnilo 8. júna v Nových Zámkoch na strednej odbornej škole stavebnej. Naša žiačka reprezentovala naše gymnázium v tretej kategórii, v ktorej sa umiestnila v striebornom pásme. Gratulujeme Ti k tomuto vynikajúcemu úspechu!

Skvelý výkon v krajskom kole súťaže Poznaj slovenskú reč

By , Streda, 04. apríl 2017

Naša žiačka druhého ročníka, Gabriela Melisková sa dnes, 12.04.2017,  umiestnila v zlatom pásme na súťaži Poznaj slovenskú reč, ktorá sa konala v Nových Zámkoch na Strednej odbornej škole stavebnej. Z deviatich ..súťažiacich sa Gabus dopracovala k famóznemu tretiemu miestu a dokázala porote, že výborne ovláda slovenčinu. Gratulujeme Ti, Gabus!

Krajské kolo chemickej olympiády – 07.04.2017

By ,

Ádám Štugel, žiak druhej triedy, aj tento rok sa zapojil do krajského kola chemickej olympiády v Nitre. Svoje vedomosti si zmeral s 27 súťažiacimi, a skončil na 8. mieste ako úspešný riešiteľ. Gratulujeme!

Postup do krajského kola súťaže Poznaj slovenskú reč

By , Pondelok, 03. marec 2017

Gymnazistka druhého ročníka, Gabriela Melisková sa úspešne prebojovala do krajského kola súťaže Poznaj slovenskú reč. Naša talentovaná školáčka podala kvalitný výkon v okresnom kole, ktoré sa konalo 6. marca v Leviciach na Gymnáziu Pétera Czeglédiho Reformovanej kresťanskej cirkvi a umiestnila sa v striebornom pásme, teda získala tretie postupové miesto. Gabus, držíme Ti palce aj v Nových Zámkoch!

Šachová súťaž – ďalší úspech

By , Pondelok, 10. október 2016

Gabriela Melisková, žiačka II. triedy, sa dňa 21. októbra 2016 zúčastnila šachovej súťaže v Komárne. Získala 3. miesto a tak sa môže zúčastniť medzinárodného kola v Maďarsku, Gratulujeme!

Žiačky Gymnázia J. A. Komenského s VJM Želiezovce v koncertnej sále Župného domu v Nitre

By , Štvrtok, 06. jún 2016

Predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja, doc. Ing. Milan Belica, PhD., dňa 10.06.2016 v koncertnej sále Župného domu v Nitre v rámci XII. ročníka oceňovania najúspešnejších žiakov za školský rok 2015/2016 odovzdal ceny vybraným žiakom kraja.

Slávnostného aktu sa tento rok zúčastnilo 50 žiakov, z okresu Levice 10, medzi ktorými boli dve naše žiačky.

Na získanie tohto prestížneho ocenenia sú stanovené prísne kritériá: umiestnenie na celoštátnej alebo medzinárodnej súťaži. Naša škola tento rok vyhovela týmto kritériám až v štyroch kategóriách a preto riaditeľstvo nominovalo nasledovných žiakov: Angéla Mézes – 3. miesto v celoštátnom kole súťaže Jazykový kvet, Angéla Mézes, Attila Mézes, Emőke Récseiová a Evelin Récseiová – 3. miesto v celoštátnom kole Súťaže Mihálya Tompu, Enikő Tímár – cena poroty v celoštátnom kole súťaže v písaní esejí, Gabriela Melisková – 1. miesto na medzinárodnej šachovej súťaži.

Z našich nominantov nakoniec ocenenie získali Enikő Tímár a Gabriela Melisková.

Veľa podobných vznešených chvíľ prajeme našim žiakom aj v blízkej budúcnosti!