Dvadsaťsedem deviatakov v našej škole

By , Štvrtok, 12. december 2012

Dňa 12.12.2012 zavítala do našej školy veselá skupinka mladých odvážlivcov. Dátum návštevy je veľmi zaujímavý, ale o ich príchode sa ešte nezmieni v mayskom kalendári. Neskôr vysvitlo, že veselí deviataci boli aj veľmi šikovní.

Mali sme teda opäť deň otvorených dverí na gymnáziu. Pozvánky sme odoslali deviatakom základných škôl v celom regióne. Oni sa musia čoskoro rozhodnúť o budúcnosti a nájsť odpoveď na otázku Ako ďalej? Dvadsaťsedem záujemcov bolo zvedavých, ako prebieha výchovno-vzdelávací proces u nás.

Úvodom našich milých hostí privítala riaditeľka školy, potom ich upozornila na skutočnosť, že budúcich prvákov 13. a 16. mája 2013 čakajú prijímacie skúšky z maďarského jazyka a literatúry, slovenského jazyka a slovenskej literatúry a matematiky.

Potom naši hostia mohli vďaka prezentácie Viktora Baku, žiaka prvého ročníka nahliadnuť do toho, ako vyzerá život našich žiakov v škole. Po prezentácii ich čakalo prvé stretnutie s budúcimi učiteľmi. Pani učiteľka Erika Dóková, pán učiteľ Kristián Šoóky a pán učiteľ Zsolt Jankus mali s nimi otvorené hodiny. Po otvorených hodinách každý učiteľ pokojne skonštatoval, že sa zišla skupina plná múdrych, šikovných, talentovaných deviatakov.

Dúfajme, že aj oni sa vrátili domov s mnohými skúsenosťami a príjemnými zážitkami a veríme tomu, že sa s nimi opäť stretneme v máji.

O príjemnom stretnutí svedčia aj snímky a zábery, ktoré sú každému záujemcovi dostupné na nasledovnej adrese: Picasa album.