Eseménynaptár

Eseménynaptár 20102011

Időpont Esemény Helyszín Szervező, résztvevő tanár Diákok Eredmények
1. augusztus 23. Igazgatói gyűlés Cserba Katalin - -
2. augusztus 25. Munkaértekezlet iskolánk a tanári kar - -
3. szeptember 2. Ünnepélyes tanévnyitó Művelődési otthon - iskolánk diákjai számára -
4. szeptember 9. MVP – modul 3, 1. prezenčné stretnutie Nyitra Jalsovszky Horváth Kinga - -
5. szeptember 21. Iskolatanács – gyűlés iskolánk - -
6. szeptember 23. Burza práce a vzdel. iskolánk Jankus Zsolt - -
7. szeptember 23. MVP – modul 3, 2. prezenčné stretnutie Nyitra Jalsovszky Horváth Kinga - -
8. szeptember 24-26. Erdős Tehetséggondozó Iskola Veszprém Jalsovszky Horváth Kinga Goda Nikolett (I.), Nyúl Dóra (I.), Berek Dániel (IV.), Szabó Ákos (IV.) -
9. október 1-3. “Érték és ifjúság” – Rákócz Szövetség vezetőképzője Budapest Mgr. Gubík Mária Balya Brigitta (II.), Récsei Noémi (II.) -
10. október 2-3. APVV – Vyhľadávanie talentov v matematike a podpra ich výchovy Strečno Jalsovszky Horváth Kinga - -
11. október 4. Szövegértelmezési Anyanyelvi Vetélkedő Érsekújvár Mgr. Gubík Mária Majtán Krisztina (VI.), Riczo Dániel  (VI.) Majtán Krisztina – 2. hely
12. október 6-9. Tehetséggondozás – továbbképzés Nagykanizsa Jalsovszky Horváth Kinga - -
13. október 7. MVP – modul 3, 3. prezenčné stretnutie Nyitra Jalsovszky Horváth Kinga - -
14. október 11. Önkéntes véradás Zselíz Martosy Ilona Baka Dávid (IV.), Nagy Nikoletta (IV.) -
15. október 12. Nefelejcsek napja Zselíz Martosy Ilona Fóthy Noémi (VIII.), Magda Éva (VIII.), Buzás Rebeka (III.), Tóth Attila (VII.), Birdács Karmen (VII)., Galla Katalin (VII.), Nyúl Dóra (I.), Várföldi Bianka (I.), Csontos Attila (I.) -
16. október 14-17. Édes Anyanyelvünk – nyelvhasználati verseny – országos döntő Sátoraljaújhely Mgr. Gubík Mária Volter Teodóra (II.) -
17. október 15-17. Workshop – Liga proti rakovine Pozsony Martosy Ilona Rausch Dominika (IV.), Lojek Eszter (IV.) -
18. október 20-24. Nemzetközi Comenius Kontakt Szeminárium – előprojekt Bogolepova Klára - -
19. október 21. MVP – modul 3, 4. prezenčné stretnutie Nyitra Jalsovszky Horváth Kinga - -
20. október 23. Cena primátora mesta “makett kiállítás” Nyitra Ing. Főző Zoltán Tóth Attila (VII.), Molnár Bence (VI.), Riczo Dániel (VI,) Tóth Attila (VII.) – 2. hely
21. október 25. Verseny: “Legérdekesebb isk. könyvtári rend.” iskolánk Mgr. Gubík Mária iskolánk diákjai 22. hely
22. október A peer-program aktivistáinak felkészítése iskolánk Martosy Ilona I.: Csicsman Dániel, III.: Berek Annamária, Biricz Lilla, Holop Zoltán, Géczi Mónika, Kurali Szilvia, Buzás Rebeka, Tóth Attila, Suba Noémi -
23. október-november “Vörös szalag” – az AIDS elleni kampány iskolánk Martosy Ilona iskolánk diákjai -
24. október 29-november 2. Őszi szünet
25. november 3. Pygmalion – angol színházi előadás Pozsony Bogolepova Klára, Bartal Tímea iskolánk diákjai -
26. november 4. MVP – modul 3, 5. prezenčné stretnutie Nyitra Jalsovszky Horváth Kinga - -
27. november 4-5. Természettudományi Triatlon Fülek Šoóky Krisztián Goda Nikoletta (I.), Nyúl Dóra (I.), Ruska Róbert  (I.)
28. november 5. Szalagavató Művelődési otthon Kepka Márk, Martosy Ilona IV., VIII. -
29. november 10. Mikszáth-esszépályázat: eredményhirdetés Mgr. Gubík Mária Volter Teodóra (II.) 1. hely
30. november 10. “Čo očakávam od Slovenskej vlády” – esszé Pozsony Dóka Erika Jurkovsky Valéria (II.)
31. november 12. Halloween Conference iskolánk Bogolepova Klára osztályonként 3 diák -
32. november 19-20. Erdős Tehetséggondozó Iskola Veszprém Jalsovszky Horváth Kinga Berek Dániel (IV.), Szabó Ákos (IV.) -
33. november 26. Vígszínház Budapest Jankus Zsolt, Kepka Márk, Martosy Ilona III., IV., VIII. és néhányan II-ból
34. november 26-28. XX. Nagy Károly Diáktalálkozó Komárom Jalsovszky Horváth Kinga Goda Nikolett (I.), Jurkovsky Valéria (II.) -
35. december 1. Recyklohry – projekt Šoóky Krisztián
36. december 2. TAKTIK VÝZVA – geo iskolánk Tóth Boglárka Kiss Bálint (II.), Zsigmnond Tibor (VI.) Kiss Bálint (II.) – 4. hely, Zsigmnond Tibor (VI.) – 9. hely
37. december 2. Essey Writing Competition – iskolai forduló iskolánk Bogolepova Klára iskolánk diákjai
38. december 7. OAJ – iskolai forduló iskolánk Bogolepova Klára iskolánk diákjai sikeresek: Nyúl Dóra (I.), Jurkovsky Valéria (II.), Biricz Lilla (III.), Krali Szllvia (III.), Alföldi Nikolett (IV.), Klimaj Viktória (VI.)
39. december 7. Matematika Olimpia: A kat. – iskolai forduló iskolánk Jalsovszky Horváth Kinga Berek Dániel (IV.), Szabó Ákos (IV.) sikeresek
40. december 9. Nyitott nap iskolánk - - -
41. december 14. “Improved Learning Opportunities…” – értékelt projekt prezentációja Pozsony Bogolepova Klára - -
42. december 22. “Jumbo Sale” – karácsonyi vásár iskolánk Bogolepova Klára -
43. december 22. elsősök bemutatkozó műsora Művelődési otthon Šoóky Krisztián elsősök -
44. december 22. Kárácsonyi műsor Művelődési otthon Jankus Zsolt -
45. december 23-január 9. Téli szünet
46. január 17. OAJ – járási forduló Léva Bogolepova Klára Nyúl Dóra (I.), Alföldi Nikolett (IV.) Nyúl Dóra (I.) – 6. hely, Alföldi Nikolett (IV.) – 2. hely
47. január 14. BIO – iskolai forduló iskolánk Martosy Ilona Klimaj Viktória (VI.), Fóthy Noémi (VIII.), Peczen Noémi (VIII.)
48. január 18. Matematika Olimpia: A kat. – kerületi forduló Nyitra Jalsovszky Horváth Kinga Berek Dániel (IV.), Szabó Ákos (IV.) Szabó Ákos sikeres megoldó
49. január 20. Matematika Olimpia: B, C kat. – iskolai forduló iskolánk Jalsovszky Horváth Kinga Goda Nikoletta (I.), Csicsman Dániel (I.), Nyúl Dóra (I.), Ruska Róbert  (I.), Torma István (I.), Jurkovszky Veléria (II.), Kiss Bálint  (II.) Goda Nikoletta (I.), Nyúl Dóra (I.), Ruska Róbert  (I.), Jurkovszky Veléria (II.), Kiss Bálint  (II.) – sikeres megoldók
50. január 22. Palóc Társaság esszépályázata Mgr. Gubík Mária Volter Teodóra (II.), Holop Zoltán (III.), Klimaj Viktória (VI.) Holop Zoltán (III.) – 2. hely, Volter Teodóra (II.),  Klimaj Viktória (VI.) – dicséret
51. január 25. Félévi osztályozó konferencia iskolánk - - -
52. januártól Mások világa – német nyelvű internetes levelezői projekt egy kameruni (Ngong) líceummal iskolánk Dóka Erika II.: Jurkovsky Valéria, Kiss Bálint, Németh Zsolt, III.: Biricz Lilla, Holop Zoltán, VI.: Klimaj Viktória, Majtán Krisztina, Molnár Bence, Zsigmond Tibor, VII. Stuller Erik, Varga Gábor -
53. február 1. Félévi szünet
54. február 3. OSJL?? Érsekújvár Dóka Erika II.: Jurkovsky Valéria, IV.: Molnár Judit
55. február 7. BO – A kat. – kerületi forduló Nyitra Martosy Ilona Fóthy Noémi (VIII.), Peczen Noémi  (VIII.)
56. február 8. BO – B kat. – kerületi forduló Nyitra Martosy Ilona Klimaj Viktória (VI.) 2. hely
57. február 8. Színházi előadás: Régi nyár Komárom Tóth Mária az egész iskola -
58. február 18. Diákbál Művelődési otthon III., VII. az egész iskola -
59. február 19-20. Felvidéki Magyar Matematikaverseny Komárom Jalsovszky Horváth Kinga Goda Nikoletta (I.), Jurkovská Valéria (II.) Goda Nikoletta (I.) – 11. hely, Jurkovská Valéria (II.) – 7. hely
60. február 21-25. Tavaszi szünet
61. március 1. Poznaj slovenskú reč Komárom Jankus Zsolt Bódiš Anita
62. március 4. Nevelési drogellenes koncert Zselíz Martosy Ilona az egész iskola -
63. márciua 4. Tompa Mihály Vers- és Prózamondó Verseny – járási Léva Gubík Mária Csicsmann Dániel (I.), Melczer Ákos (II.) Récsei Noémi (II.), Volter Teodóra (II.), Riczo Dániel (VI.) Aranysávosak: Récsei Noémi, Volter Teodóra, Riczo Dániel, bronzsáv: Csicsmann Dániel, Melczer Ákos
64. március 8. Földrajzi olimpia Aranyosmarót Tóth Boglárka Buzás Rebeka
65. március 11-15. Nemzetközi Magyar Matematikaverseny Bonyhád Jalsovszky Horváth Kinga Goda Nikoletta (I.) 58. hely
66. március 17. Kenguru – nemzetközi matematikaverseny iskolánk Jalsovszky Horváth Kinga, Šoóky Krisztián iskolánk 34 diákja Legjobbak: Kiss Bálint (II.) – 6. hely, Jurkovsky Valéria (II.) – 15. hely, Tóth Ádám (III.) – 19., Goda Nikoletta (I.) – 30. hely
67. március 16-19. írásbeli érettségi vizsgák iskolánk IV., VIII. -
68. március 22. Svetový deň vody Zselíz Tóth Boglárka a VII. Osztály -
69. márciua 22. Tompa Mihály Vers- és Prózamondó Verseny – országos elődöntő Léva Gubík Mária Szavaló: Riczo Dániel (VI.), Lírai színpad: Csicsmann Dániel (I.),Jurkovsky Valéria (II.), Kis Markéta (II.), Récsei Noémi (II.), Volter Teodóra (II.), … Lírai színpad – aranysáv, Riczo Dániel – aranysáv
70. március 24. Volejbal – chlapci – obvodné kolo Léva Kepka Márk III.: Holop Zoltán, Molnár Attila, Tóth Ádám, IV.: Bukó Ádám, Szabó Gyula, VII.: Németh Dániel??? 2. hely
71. március 25. Volejbal – žiačky – obvodné kolo Léva Kepka Márk I.: Goda Nikoletta, Kotasz Marica, II.: Balya Brigitta, Balázs Zsuzsa, Javorka Noémi, VI.: Majtán Krisztina, Vincze Enikő 2. hely
72. március 30. Munkaértekezlet iskolánk a tanári kar - -
73. április 5. Matematika Olimpia: B, C kat. – kerületi forduló Nyitra Jalsovszky Horváth Kinga Goda Nikoletta (I.), Nyúl Dóra (I.), Ruska Róbert  (I.), Jurkovszky Veléria (II.), Kiss Bálint  (II.) Sikeres megoldók: Goda Nikoletta (I.) – 9. hely, Kiss Bálint  (II.) – 4. hely
74. április 11. A költészet napja Művelődési otthon Gubík Mária Szavalók: Csicsmann Dániel (I.), Melczer Ákos (II.) Récsei Noémi (II.), Volter Teodóra (II.), Riczo Dániel (VI.), Lírai színpad: Csicsmann Dániel (I.),Jurkovsky Valéria (II.), Kis Markéta (II.), Récsei Noémi (II.), Volter Teodóra (II.), … -
75. április 12. Drámafesztivál Nyitra Bogolepova Klára VI. + Németh Veronika (I.), Jurkovszky Valéria (II.), Kiss Bálint (II.), Kis Markéta (II.), Récsei Noémi (II.), Biricz Lilla (III.) elismerés a legjobb zenei és hanghatásokért
76. április 13. Önkéntes véradás Zselíz Martosy Ilona IV.: Baka Dávid, Bernáth Dávid, Nagy Nikoletta, Németh Zdenko -
77. április 13. 3. negyedévi konferencia iskolánk tanári kar - -
78. április 13-15. Szép Magyar Beszéd -országos döntő Kassa Gubík Mária Volter Teodóra különdíj – 4. hely
79. április 16. RSZ történelmi vetélkedő Oroszlány Gubík Mária Csicsmann Dániel (I.), Németh Veronika(I.), Torma István(I.),
80. április 15-16. Biológiai Olimpia – országos döntő Pozsony Martosy Ilona Klimaj Viktória (VI.) 10. hely
81. április 15. Nárciszok Napja Zselíz Martosy Ilona, Tóth Mária az egészségkör tagjai: I.: Nyúl Dóra, Szívó Kitt, Várföldi Bianka, IV.: Nagy Nikoletta, Lojek Eszter -
82. április 18. PEER program – iskolázás Léva Martosy Ilona - -
83. április 19. Filmvetés – környezetvédelem Zselíz az egész iskola -
84. április 27. Szíházlátogatás, Csodák Palotája Budapest Jankus Zsolt, Soóky Krisztián egy busznyi diák -
85. április 28-30. XX. Tompa Mihály  Vers- és Prózamondók, Énekelt Versek és Lírai Színpadok Versenya – Országos döntő Rimaszombat Gubík Mária Szavaló: Riczo Dániel (VI.), Lírai színpad: Csicsmann Dániel (I.),Jurkovsky Valéria (II.), Kis Markéta (II.), Récsei Noémi (II.), Volter Teodóra (II.), … Lírai színpad (VII. kat.)- aranysáv, különdíj; Riczo Dániel (IV. kat.) – bronzsáv
86. április 21-26. Húsvéti szünet
87. május 4. munkaértekezlet Iskolánk tanári kar - -
88. FO Goda Nikoletta (I.), Balogh Balázs (VI.)
89. május 9. Beíratkozás az I. évfolyamba Iskolánk Cserba Katalin - -
90. május 9. a lírai színpad fellépése Ipolyszakállos Gubík Mária Lírai színpad: Csicsmann Dániel (I.),Jurkovsky Valéria (II.), Kis Markéta (II.), Récsei Noémi (II.), Volter Teodóra (II.), … -
91. május 11. Végzősök osztályozó konferenciája Iskolánk tanári kar - -
92. május 11. FO B,C,D kat. – kerületi forduló Nyitra Soóky Krisztián Goda Nikoletta (I.)
93. május 12. “Vizet Afrikának” – iskolai rajzversny iskolánk Bogolepova Klára III. – Africa Club tagok -
94. május 13. Ballagás Iskolánk végzősök -
95. május 23-26. Szóbeli érettségi vizsgák Iskolánk végzősök -
96. május Plagát roka Cserba Katalin I.: Torma István, III.: Molnár Mária, Tóth Ádám kiállítás
97. május 26. Kurzgeschichten – Goethe Institut Pozsony Dóka Erika II.: Baláž Zsuzsanna, Nagy Tibor, Novosád Katalin, Vavro Dóra, Volter Teodóra -
98. június 3. Gyermeknap Zselíz Szülői Munkaközösség az egész iskola -
99. június 3-4. MVP – zácerečné stretnutie Pozsony Jalsovszky Horváth Kinga - -
100. június 4. Nemzetközi Összetartozás Napja – vendégszreplés a Tolna Megyei Önkormányzat és a Szávai Mihály Gimnázium szervezésében Tolna Gubík Mária Lírai színpad: Csicsmann Dániel (I.),Jurkovsky Valéria (II.), Kis Markéta (II.), Récsei Noémi (II.), Volter Teodóra (II.), Molnár Bence (VI.)… -
101. június 3-5. Fevidéki séták – a Rákóczi Szövetség kirándulása Gubík Mária (szervező), Jankus Zsolt (kísérőtanár) Goda Nikoletta (I.), Torma István (I.), Holop Zoltán (III.), Lojek István (VI.), Riczo Dániel (VI.) -
102. június 17. Afrika-nap Iskolánk Bogolepova Klára iskolánk diákjai -
103. június 22. Év végi osztályozó konferencia Iskolánk
104. egész éven át tartó versenyek Korešpondenčný seminár z chémie Tóth Mária I.: Goda Nikoletta, Csontos Gábor, VI.: Majtán Krisztina
105. Korešpondenčný seminár z biológie Martosy Ilona VI.: Klimaj Viktória
106. KöMaL – matematikai levelezőverseny Jalsovszky Horváth Kinga Goda Nikoletta (I.), Berek Dániel (IV.), Szabó Ákos (IV.) 162/396
107. Korešpondenčný seminár z fyziky Soóky Krisztián Goda Nikoletta (I.), Balogh Balázs (VI.) Goda Nikoletta – sikeres
108. Genius Logicus Soóky Krisztián VI.: Balogh B., Klimaj V., Majtán K.
109. decembertől Recyklohry – projekt iskolánk Soóky Krisztián iskolánk diákjai – főleg az ekológiai szakkör -
110. II. félév során Bild projekt – Goethe Institut e-learning program iskolánk Dóka Erika Kiss Bálint (II.),Németh Zsolt (II.), Jurkovsky Valéria (II.) -
111. Drogellenes kampány Léva Pohronie, Rotary Club – Cserba Katalin Tóth Attila (VII.), Molnár Mária (III.) díjazottak