Eseménynaptár

Eseménynaptár 20092010

A 2009/2010-es tanév eseménynaptára
Időpont Esemény Helyszín Szervező, résztvevő tanár Diákok Eredmények
1. augusztus 26. Tantárgybizottsági gyűlések iskolánk a tanári kar - -
2. augusztus 26. Munkaértekezlet iskolánk a tanári kar - -
3. augusztus 26. Megbeszélés a FMMV körüli teendőkről iskolánk a tanári kar - -
4. szeptember 2. Ünnepélyes tanévnyitó Művelődési otthon - iskolánk diákjai számára -
5. szeptember 11. Padlás – színházi előadás (Thália) Művelődési otthon - iskolánk diákjai számára -
6. október 6. Aradi vértanúk emlékműsora Művelődési otthon Gubík Mária Kiss Markéta, Volter Dóri, Récsei Noémi, Magda Éva, Urbán Ákos, Buzás Rebeka, valamint Gubík Stella -
7. október 7. Aradi vértanúk emlékműsora Művelődési otthon Gubík Mária -
8. október 10. Modellezői kiállítás és verseny Érsekújvár Ing. Főző Zoltán Tóth Attila
9. október 13. Nefelejcsek napja Zselíz Martosy Ilona az egészségkör tagjai 184,42EUR
10. október 13. Össz-szülői értekezlet Művelődési otthon Cserba Katalin, Csenger Tibor - -
11. október 20. TNT-English Theatre – Gulliver utazásai (angol nyelvi színházi előadás) Pozsony Bogolepova Klára, Pintes Andrea iskolánk diákjai -
12. október 21. Munkaértekezlet iskolánk a tanári kar - -
13. Október 22. 1956-os emlékünnepség (Rákóczi Szövetség) Budapest Gubík Mária Kiss Markéta, Volter Teodóra, Récsei Noémi, Magda Éva, Urbán Ákos, Buzás Rebeka, Géczi Mónika, Lengyel Mónika, Melczer Lilla, Csáki Zsófia, Tóth Noémi, Biricz Lilla, Berek Annamária, Kollár Bernadett, Fóthy Noémi, Peczen Noémi, Majtán Krisztina, Vincze Enikő, Kozák Péter -
14. október 23. Alma-nap iskolánk Martosy Ilona iskolánk diákjai -
15. október 23. Iskolatanács gyűlése iskolánk Cserba Katalin, Farkas Iván, Jankus Zsolt, Jalsovszky Horváth Kinga, Gašparík Kornélia - -
16. október 26. Szövegértelmezési anyanyelvi vetélkedő a Magyar Nyelv Éve alkalmából Érsekújvár Gubík Mária Récsei Noémi, Volter Teodóra emléklap a sikeres szereplésért
17. október 28. Halloween Conference iskolánk Bogolepova Klára és a másodikosok iskolánk kiválasztott diákjai, a környék iskoláinak meghívott diákjai, összesen 75 diák -
18. október 28. Középiskolák Országos Teremlabdarúgó Tornája iskolánk Kepka Márk Csenger Tibor, Csontos Gábor, Horňák Gábor, Kozák Péter, Varga Lóránt, Bukó Ádám, Molnár Attila
19. október 28-29. Őszi szünet - - - -
20. november 16. Színházlátogatás Nyitra Jankus Zsolt II., III. osztály -
21. november 10-11. Kincskeresők V. Dunaszerdahely Gubík Mária Récsei Noémi, Volter Teodóra -
22. november 13. Konferencia – Az emberi jogok   – (video-proj. óra) iskolánk Bogolepova Klára VII. -
23. november 18. Konferencia iskolánk a tanári kar - -
24. november 20-24. Influenza szünet iskolánk - - -
25. november 24. Vámbéry Ármin Idegen Nyelvi Verseny Dunaszerdahely Pintes Andrea Kiss Bálint (I.), Alföldi Nikolett (III.) Kiss Bálint – 3. helyezés
26. november 25. II. Konferencia o výchove Nitra Cserba Katalin - -
27. november 29. Nagy Károly Matematikai Diáktalálkozó Komárom Jalsovszky Horváth Kinga Javorka Noémi (I.), Berek Dániel (III.), Szabó Ákos (III.) -
28. november Teor. Prakt. Výcvik – šik. Nitra Jankus Zsolt - -
29. december 2. Nyitott nap iskolánk jövendő elsősök -
30. december 3. Szlovák Nyelvi és Irodalmi Olimpia – kerületi Érsekújvár Dóka Erika Jurkovszky Valéria, Lőrincz Viktória -
31. december 11. Középiskolák Országos Bajnoksága – asztali tenisz Ipolyság Ing. Főző Zoltán Urbán Ákos, Harangozó Viktor, Bernáth Dávid 5. hely
32. devember 14. Angol Olimpia – iskolai forduló iskolánk Pintes Andrea 21 diák sikeresek: Kiss Bálint, Tímár Tímea
33. december 15. Kirándulás Bécsbe Bécs Dóka Erika, Šoóky Krisztián, Jankus Zsolt iskolánk diákjai -
34. December 18. Szép Magyar Beszéd verseny – isk. Forduló iskolánk Gubík Mária Volter Teodóra (I.) – 1. hely
35. december 22. Elsősök bemutatkozó műsora iskolánk - I. -
36. december 22. Végzősök műsora iskolánk - IV., VIII. -
37. december 22. Karácsony műsori iskolánk Jankus Zsolt Kvitek Luca, Fóthy Noémi, Peczen Noémi, Kósa Krisztián -
38. december 22. Jumbo Sale – jótékonysági vásár iskolánk Bogolepova Klára II. 385,60 EUR adomány gyűlt össze a párkányi gyermekotthon javára
39. Január 12. Kőrösi Csoma Sándor nemzetközi földrajzverseny – isk. Forduló iskolánk Tóth Boglárka Garai Tünde, Szabó Gyula, Baka Dávid, Urbán Ákos, Peczen Noémi, Zalaba Ádám, Dinnyés Tímea -
40. Január 13. Stretnutie metodikov SOČ Nitra Martosy Ilona - -
41. Január 18. Angol nyelvi olimpia Léva Pintes Andrea Kiss Bálint (I.), Tímár Tímea (VIII.) Kiss Bálint (I.) – 5. hely – 2A kat., Tímár Tímea (VIII.) – 6. hely – 2B kat.
42. január 19. Matematikai olimpia – A kategória, kerületi forduló Nyitra Jalsovszky Horváth Kinga Berek Dániel (III.), Szabó Ákos (III.) -
43. Január 21. Matematikai olimpia – B, C kategória, iskolai forduló iskolánk Jalsovszky Horváth Kinga Balya Brigitta (I.), Javorka Noémi (I.), Jurkovsky Valéria (I.), Kiss Bálint (I.), Laiszner Monika (I.), Tóth Ádám (II.) Javorka Noémi (I.), Jurkovsky Valéria (I.), Kiss Bálint (I.) – sikeres megoldók
44. Január 25. Comenius Socrates 1.3 – zárókonferencia iskolánk Bogolepova Klára (Cserba Katalin, Jalsovszky Horváth Kinga, Jankus Zsolt, Martosy Ilona és a környék iskoláinak meghívott tanárai) - -
45. január 26. Félévi osztályozó konferencia iskolánk - - -
46. január 29. Bizonyítványosztás iskolánk - - -
47. január 29. Diákbál Művelődési otthon Martosy Ilona, Pintes Andrea III., VII. -
48. Február 1. Félévi szünet - - - -
49. Február 3. Karesz öröskége Művelődési otthon Ing.Martosy Ilona az egész iskola -
50. Február 5. Euroscola Pozsony Bogolepova Klára Biricz Lilla, Klenko Mónika, Timár Tímea
51. Február 5. C.S.I.,Tutankamon – Budapest – Jankus, Šoóky, Kepka Budapest az iskola diákjai-válogatás -
52. Február 5-7. Liga proti rakovine – workshop Poprad Pintes Andrea Kvitek Luca, Kollár Bernadett (VII.) -
53. Február 9. Olympiáda ľudských práv Vráble Kepka Márk Ondré Szilvia,VIII.
54. Február 13. Szülők bálja Művelődési otthon szülök munkaközössége - -
55. Február 19. Gordiusz matematikaverseny alapiskola Jalsovszky Horváth Kinga Baka Dávid (III.), Javorka Noémi (I.), Klimaj Viktória (V.), Molnár Bence (V.), Csókás Adrián (V.), Zsigmond Tibor (V.), Hrbatá Viktória (V.) Baka Dávid (III.) 4. hely
56. Február 19. Jókai Emléknap Komárom (HU) Gubík Mária Volter Teodóra, Récsei Noémi (I.) Récsei Noémi – 2. hely
57. Február 24. Szép Magyar Beszéd verseny – megyei forduló Gubík Mária Volter Teodóra (I.) 2. hely
58. Február 25. Čo chceš odkázať dospelým? – országos esszéíró verseny Pozsony Dóka Erika Majtán Krisztína (V.), Molnát Judit (III.)
59. Február 25-27. XXXIV. Felvidéki Magyar Matematikaverseny iskolánk Jalsovszky Horváth Kinga és az egész tanári kar Javorka Noémi (I.), Jurkovsky Valéria (I.), Kiss Bálint (I.), Tóth Ádám (II.), Berek Dániel (III.), Baka Dávid (III.), Szabó Ákos (III.) Kiss Bálint (I.) – 4. helyezés, Szabó Ákos (III.) – 2. helyezés
60. Március 9. Poznaj slovenskú reč – kerületi forduló Komárom Pintes Andrea Molnát Judit (III.) ezüst sávos minősítés
61. Március 10. Földrajzi Olimpia Zlaté Moravce Tóth Boglárka Buzás Rebeka (II.) 7-8. hely
62. Március 12. Kőrösi Csoma Sándor nemzetközi földrajzverseny Szekszárd Tóth Boglárka Szabó Gy. (III.), Garai T. (III.) 22.; 17. hely
63. Március 12. SOČ – iskolai forduló iskolánk Martosy Ilona Magda Éva (VII.) ?
64. Március 13-14. Vyhľadávanie talentov v matematike a podpora ich výchovy Strečno Jalsovszky Horváth Kinga - -
65. Március 15. Vendégek Oroszlányból,Bodonyi András iskolánk Gubík Mária - -
66. Március 15. Emlékünnepség Művelődési otthon Gubík Mária Récsei Noémi, Volter Teodóra (I.) és a Gereben zenekar közös előadása -
67. Március 16-19. Írásbeli érettslgi vizsgák iskolánk - IV., VIII. -
68. Március 18. Kenguru iskolánk Jalsovszky Horváth Kinga 24 diák Kiss Bálint – 2. hely
69. Március 18. Plagát roka 2010-megyei f. Nyitra Cserba Katalin Balya Emese 3.hely
70. Március 19. Járási szavalóverseny – szlovák nyelv Léva ? Majtán Krisztína (V.) 3. hely
71. Március 19-22. Nemzetközi Magyar Matematikaverseny Szatmárnémeti Jalsovszky Horváth Kinga Berek Dániel (III.), Baka Dávid (III.), Szabó Ákos (III.) középmezőny
72. Március 22. A szlovák könyv hete Zselíz-Könyvtár Jankus Zsolt I.,V. -
73. Márciu 22-26. Tanulmányi kirándulás Anglia Bogolepova, Pintes válogatott csoport -
74. Március 23. Tompa Mihály szavalóverseny – járási ? Gubík Mária Volter Teodóra (I.), Récsei Noémi (I.), Melczer Ákos (I.), Magda Éva (VII.) Volter, Récsei aranysávos, Melczer ezüst
75. Március 30. Matematikai Olimpia – kerületi forduló C kat Nyitra Jalsovszky Horváth Kinga Javorka Noémi (I.), Jurkovsky Valéria (I.) mindketten sikeres megoldók
76. Március 30. Tompa Mihály szavalóverseny – megyei ? Gubík Mária Volter Teodóra (I.), Récsei Noémi (I.), Biricz Lilla (II.), Berek Annamária (II.) Volter, Récsei aranysávos
77. Március 31. Tanítónap Zselíz az iskolánk mellett Szülői Munkaközösség - -
78. Áprili 22-24. Tompa Mihály szavalóverseny – országos Rimaszombat Gubík Mária Volter Teodóra (I.), Récsei Noémi (I.) Volter, Récsei bronzsávos
79. április 8. SOČ – kerületi forduló Nitra Martosy Ilona Magda Éva (VII.) ?
80. Április 14. III. negyedévi konferencia iskolánk a tanári kar - -
81. Április 14-16. Szép Magyar Beszéd -országos döntő Kassa Gubík Mária – felkészítő tanár, (Jalsovszky Horváth Kinga – kísérő tanár) Volter Teodóra 5. hely
82. Április 16. Nárciszok-napja Zselíz Martosy Ilona az egészségkör tagjai 313 EUR
83. Április 16. Genius Logicus iskola Šoóky Krisztián Balogh B.,Balya B.,Riczo D.,Varga L.,Miklós G.,Stuller E.
84. Április 22. A Föld napja iskola Tóth Boglárka VI. virágültetés
85. Április 23-25. Tanulmányi kirándulás-RSZ körút Dóka Erika Biricz Lilla, Berek Annamária, Majtán Krisztina, Vincze Enikő -
86. Április 30. Ökofilm Művelődési otthon Ing.Martosy Ilona I.,II.,III. -
87. Április 30. Könyvadomány-200000,-Ft Komárom Jankus Zsolt, Cserba Katalin - -
88. Május 1. Jelölés a Magyarok Világszövetsége Tanulmányi Kitüntetésére Budapest Osztályfőnökök, Cserba Katalin
89. Május 1. Majális Zselíz Kepka Márk, Jankus Zsolt, Cserba Katalin - -
90. Május 3. Primadonnák – színházlátogatás Komárom Osztályfőnökök az egész iskola -
91. Május 5. Othello – színházlátogatás Budapest Jankus Zsolt, Kepka Márk, Soóky Krisztián II., IV., VIII. -
92. Május 6. Tanulmányi kirándulás Székesfehérvár Dóka Erika válogatott csoport -
93. Május 7. Természetvédelmi előadás iskola Ing.Martosy Ilona kiválasztott osztályok -
94. Május 10. Beíratkozás a 2010/11-es tanévre iskolánk Cserba Katalin - -
95. Május 12. Fizikai olimpia – kerületi forduló Nyitra Šoóky Krisztián Tóth Ádám (II.), Szabó Ákos (III.), Balogh Balázs (V.)
96. Május 12. A végzősök osztályozó konferenciája iskolánk - - -
97. május 14. Ballagás iskolánk - - -
98. Május 20. Továbbképzés magyar szakos pedagógusoknak iskolánk Gubík Mária a környező iskolák pedagógusai -
99. Május 24-28. Plagát roka 2010 – kiállítás Művelődési otthon Cserba Katalin Balya Emese (III.), Vavró Dóra (I.), Molnár Mária (II.) -
100. május 24-28. Szóbeli  érettségi vizsgák iskolánk - - -
június 2. TAKTIK VÝZVA 2010 – földrajzverseny iskolánk Tóth Boglárka V.: Balogh Balázs, Csókás Adrián, Klimaj Viktória, Kozák Péter, Lojek István, Majtán Krisztina, Molnár Bence, Riczo Dániel, Vincze Enikő, Zsigmond Tibor; VI.: Banda Jenő, Birdáč Karmen, Galla Katalin, Mikony Attila; II. Buzás Rebeka, Holop Zoltán; III. Baka Dávid, Garai Tünde; VII.: Peczen Noémi, Urbán Ákos
Június 4. Családi nap Stadion mindenki mindenki -
június 12. M. R. Štefánik országos prózaíró verseny “Čo mi svedomie káže…” – poviedk Brezová pod Bradlom Dóka Erika Klimaj Viktória (V.)
Június 25. Lovasbemutató az iskola udvara Rőth Imre – Cserba Katalin mindenki -
június 28. Afrika-nap iskolánk Bogolepova Klára - -
egész évben Korešpondenčný seminár z chémie PVF UK iskolánk Tóth Mária Majtán Krisztina (V.), Balya Brigitta (I.), Melczer Ákos (I.)
egész évben Irodalom verseny (Erkel Ferenc Emlékév – Hajdú-Bihar Megyei TIT) iskolánk Tóth Noémi II. helyezés
Június 30. Bizonyítványosztás, tanévzáró iskolánk - - -
Július 3. Tanévzáró buli iskolánk az iskolánk mellett Szülői Munkaközösség - -