Versenyeredmények

A Comenius Gimnázium kerületi és országos versenyeredményei a 2008/2009-es tanévben

I. Magyar nyelvi versenyek (felkészítő tanár: Gubík Mária):

Tompa Mihály Vers- és Prózamondó Verseny: Magda Éva (sexta) ezüstsávos, Csicsman Dóra (I.) bronzsávos minősítést ért el a komáromi megyei fordulón;  Biricz Lilla (I.) és Berek Annamária (I.) bronzsávos minősítést a lévai járási fordulón.

TIT: Magyar nyelv és irodalom: Tóth Noémi (II.) – 1. helyezés, Buzás Rebeka (I.) – 2. helyezés

Pegazus Alkotópályázat – vers kategória: Ondré Szilvia (septima) – jutalomként versíró táborban vehet részt.

II. Angol nyelvi versenyek (felkészítő tanárok: Bogolepova Klára (quarta, sexta), Pintes Andrea (I., IV.)):

Angol nyelvi olimpia (járási forduló): Biricz Lilla (I.) – 4. helyezés, Ivkovič Péter (IV.) – 6. helyezés

15th Annual English Essey Competition (országos esszéíró verseny)Ivkovič Péter (IV.) – az első 60 között végzett 803 versenyző közül

Youth Development Prize – Brussels/Stokholm: Kollár Bernadett (sexta) döntőbe került, végleges eredményhirdetés augusztusban.

10. Angol nyelvi drámafesztivál (a Konstantin Filozófus Egyetem főszervezésében) – részt vett az egész quarta osztály, Biricz Lilla (I.), Csicsman Dóra (I.), Géczi Mónika (I.), Urbán Ákos (sexta) – a csapat elnyerte a legjobb előadói díjat.

III. Matematikaversenyek (felkészító tanárok: Kuczmann Erika (quarta), Jalsovszky Horváth Kinga (sexta, septima, II., III.), Soóky Krisztián (I.))

Matematikai olimpia: Kuczmann Imre (sexta) – 8. helyezés a kerületi fordulón.

Katedra-matematikaverseny (országos döntő): Kuczmann László (quarta) – II. díj.

Kenguru Matematikaverseny (országos eredmények): Kuczmann László (quarta) – 2. hely; Zsigmond Tibor (quarta) – 27. hely; Kuczmann Imre (sexta) – 29. hely, Molnár Judit (II.) – 30. hely.

Klokan Matematikaverseny (országos eredmények), sikeres versenyzők:

Kuczmann László (quarta) – 85%; Balogh Balázs (quarta) – 70,8%;

Géczi Mónika (I.) – 72,5%; Kurali Szilvia (I.) – 72,5%;

Szobi Ádám (sexta) – 80,8%; Kuczmann Imre (sexta) – 79,2%; Baka Dávid (II.) – 75,8%; Urbán Ákos (sexta) – 70%; Szabó Ákos (II.) – 68,3%;

Tóth Tímea (septima) – 76,6%; Csenger Tibor (septima) – 70,8%.

MAKS országos levelezőverseny (sikeres megoldók): Baka Dávid (II.), Molnár Judit (II.), Lőrincz Viktória és Paluska Réka (septima).

IV. Művészeti versenyek

„Plagát roka” – “Év plakátja 2009 – A világ a fiatalok szemével”: Balya Emese (II.) – megyei 3. hely.

XVII. „Zem je len jedna” – a Besztercebányai Kerületi Önkormányzat által meghirdetett művészeti verseny: Balya Emese (II.) 1. helyezés.

V. Egyéb versenyek

TIT: Történelemverseny (felkészítő tanár: Cserba Katalin): Tóth Noémi (II.) – 9. helyezés, Csáki Zsófia (II.) – 14. helyezés

„Zdravou výživou proti obezite” (felkészítő tanár: Martosy Ilona) – a Rákellenes Liga által meghirdetett országos versenyre a gimnáziumunkban működő egészségkör tíz tagja elektronikus szakácskönyvet alkotott. Ennek köszönhetően Pozsonyban tölthettek egy napot, és részt vettek a mellrák elleni felvonuláson.

Országos bibliaverseny (felkészítő tanár: Belák Klára): Kollár Bernadett (sexta), Fóthy Noémi (sexta) – 10. helyezés.

Szlovákiai Magyar Gimnáziumok Országos Bajnoksága (Ipolyság), röplabda – lányok 3. helyezés, fiúk 5. helyezés.

Összeállította: Jalsovszky Horváth Kinga