Eseménynaptár


Időpont Esemény Helyszín Szervező, résztvevő tanár Diákok Eredmények
1. szeptember 2. Ünnepélyes tanévnyitó



2. szeptember 6. István, a király Komárom Gubík Mária, + 5 tanár 30 diák
3. szeptember 19. Idősek tisztelete n. rendezvény Művelődési Otthon Gubík Mária Buzás Rebeka – szavalat
4. szeptember 24. Euró napja – a takarékpénztár előadása Zselíz Gubík Mária quarta, sexta
5. szeptember 30. Környezetvédelmi előadás Zselíz Martosy Ilona

6. október 1. össz-szülői értekezlet Művelődési Otthon Szülők munkaközössége

7. október 6-9. Project Meeting – Comenius Socrates 1.3 Gorei Bogolepova Klára, Cserba Katalin

8. október 9. Bodies – kiállítás, Terror háza Budapest Martosy Ilona, Pintes Andrea

9. október 10. Nefelejcsek napja Zselíz Tóth Mária Lőrincz Viktória, Tímár Tímea, Kollár Bernadett, Kvitek Lucia
10. október 21. Inštruktáž MO-A Pozsony MC Jalsovszky Horváth Kinga

11. október 23. Színházlátogatás Komárom osztályfőnökök kvarta, quinta, sexta, septima
12. október 24. Alma-nap Zselíz Martosy Ilona mindenki
13. október 28. Tanulmányi kirándulás Ipolybalog, Szklabonya, Alsósztregova Gubík Mária, Jankus Zsolt, Kepka Márk quarta, I. III.
14. október 29. Halloween Conference Zselíz Bogolepova Klára és a septima gimnáziumunkból és a környék iskoláiból
15. november 12. Középiskolák Országos Bajnoksága – labdarúgás iskolánk Főző Zoltán, mérnök I. o.: Molnár Attila, Tóth Ádám, II. o. Bukó Ádám, Szabó Gyula, III. o.: Mihálka Tibor, Varga Lóránt, IV.: Czíria István, Szalma Róbert, Požár Barnabás, Vystrčil György
16. november 13. színházlátogatás Budapest Jankus Zsolt, Kepka Márk I., sexta, septima
17. november 19. 1. negyedévi konferencia iskolánk


18. november 20. Drogellenes koncert Művelődési Otthon Martosy Ilona

19. november 21. Kulcsár Tibor Szavalóverseny Pozsony Gubík Mária Magda Éva
20. november 28. Elsősök avatása Művelődési Otthon Jankus Zsolt, Kepka Márk

21. november 28. Előadás – ??? tananyag Nyitra Martosy Ilona

22. november 28-30. XVIII. NAGY KÁROLY MATEMATIKAI DIÁKTALÁLKOZÓ Komárom Jalsovszky Horváth Kinga Csenger Tibor (sep), Kuczmann Imre (sex), Szabó Ákos (II.)
23. november Katedra – levelezőverseny – matematika
Kuczmann Erika Kuczmann László (quarta)
24. november Konzultáció az 1. minősítő vizsga kapcsán Komárom Kuczmann Erika, Šoóky Krisztián

25. december 2. Matematikai olimpia A – isk. forduló iskolánk Jalsovszky Horváth Kinga Csenger Tibor (sep), Tóth Tímea (sep), Szabó Ákos (II.) mind sikeresek
26. december 4-5. Kincskeresők Léva Gubík Mária I.: Géczi Mónika, Kurali Szilvia, Molnár Mária
27. december 5. szalagavató Művelődési Otthon
IV., octava
28. december 8-11. Project Meeting – Comenius Socrates 1.3 Ausztria Bogolepova Klára

29. december 9. Dulai Henriett, óceánkutató előadása iskolánk Jalsovszky Horváth Kinga I., biológiából érettségizők és még néhány kiválasztott diák
30. december 10. Tanulmányi kirándulás Bécs Dóka Erika, + Cserba Katalin, Tóth Mária, Šoóky Krisztián

31. december 12. Angol nyelvi olimpia – isk. forduló iskolánk Bogolepova Klára, Pintes Andrea

32. december 12. School Essey Writing Competition iskolánk Bogolepova Klára sexta: Kollár Bernadett, Kvitek Lucia, Urbán Ákos, septima: Klenko Monika, Lőrincz Viktória, Tímár Tímea, IV.: Ivkovič Péter
33. december 15. Középiskolák Országos Bajnoksága – asztali tenisz Ipolyság Főző Zoltán, mérnök III. o.: Mihálka Tibor, IV.: Ivkovič Péter, Požár Barnabás, sexta: Urbán Ákos
34. december 17. Nyitott nap iskolánk
a jövendő elsősök :-)
35. december 19. Jumbo Sale – jótékonysági karácsonyi vásár iskolánk Bogolepova Klára és az octava

36. december Digitális adventi naptár Berlin Dóka Erika Tóth Tímea (septima)
37. december Matematikai olimpia Z9- isk. forduló iskolánk Kuczmann Erika Kuczmann László (quarta) sikeres megoldó
38. december Bátaszéi matematikaverseny – isk. forduló
Kuczmann Erika Balogh Balázs, Kuczmann László (quarta) sikeres megoldók

dec. 20-jan. 7. ”Téli szünet”’



39. január 20. “Év plakátja 2009 – A világ a fiatalok szemével” Nyitra Cserba Katalin Balya Emese 3. helyezés – megyei
40. január 20. Német nyelvi olimpia – járási forduló Léva Dóka Erika Czíria István (IV.)
41. január 20. Matematikai olimpia A -ker. forduló Nyitra Jalsovszky Horváth Kinga Csenger Tibor (sep), Tóth Tímea (sep), Szabó Ákos (II.)
42. december 21. Angol nyelvi olimpia – járási forduló Léva Pintes Andrea I.o. : Biricz Lilla, IV. o.: Ivkovič Péter Biricz Lilla 4. hely, Ivkovič Péter 6. hely
43. január 22. Matematikai olimpia B, C -isk. forduló iskolánk Jalsovszky Horváth Kinga Holop Zoltán (I.), Kurali Szilvia (I.), Tóth Ádám (I.), Berek Dániel (II.), Szabó Ákos (II.), Kuczmann Imre (sexta) sikeresek: Berek Dániel, Szabó Ákos, Kuczmann Imre
44. január 23. Félévi osztályozó konferencia iskolánk


45. január 27. Implom József helyesírási verseny iskolánk Gubík Mária Biricz Lilla (I.), Alföldi Nikolett (II.), Gacs Anita (II.)
46. január 27. Bátaszéi matematikaverseny – II. forduló iskolánk Kuczmann Erika Balogh Balázs, Kuczmann László (quarta)
47. január 29. Bizonyítványosztás iskolánk


48. január 29. Történelemverseny Balassagyarmat Cserba Katalin II. o.: Tóth Noémi, Lojek Eszter, Gacs Anita
49. január Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko – elmélkedés Pozsony Dóka Erika, Pintes Andrea Tímár Tímea (septima), Molnár Judit (II.)

január 30. ”Félévi szünet”’



50. január 31. Szülők bálja Művelődési Otthon Szülők munkaközössége

51. február 12-14. Felvidéki Magyar Matematikaverseny Galánta Jalsovszky Horváth Kinga Berek Dániel (II.), Szabó Ákos (II.), Kuczmann Imre (sexta) 31., 15. ill. 24. helyezés
52. február 13. Diákbál Művelődési Otthon


53. február 20. Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei
Kuczmann Erika Balogh Balázs, Csókás Adrián, Kuczmann László, Lojek István, Molnár Bence, Riczo Dániel (quarta)
54. ? Megemlékezés a kitelepítés 60. évfordulójáról ? ? iskolánk néhány kiválasztott diákja

február 14-22. ”Tavaszi szünet”’



55. március 9. Nové učebnice zo slov. lit. 1., 2. ročník Pozsony ŠPU Pintes Andrea

56. március 9-12. Project Meeting – Comenius Socrates 1.3 iskolánk Bogolepova Klára + ???

57. március 11. Szlovákiak Magyar Gimnáziumok Országos Bajnoksága – röplabda Ipolyság Főző Zoltán, mérnök I.. Géczi Mónika, Molnár Attila, Tóth Ádám, IV.: Dobrovicky Zsófia, Czíria István, Ivkovic Péter, Pozár Barnabás, Szalma Róbert, octava: Batár Szilvia, Bellus Györgyi, Molnár Szandra, Németh Ingrid, Suba Viktória, Sucha Réka lányok 3. helyezés, fiúk 5. helyezés
58. március 12-16. Nemzetközi Magyar Matematikaverseny Gyula Jalsovszky Horváth Kinga Szabó Ákos (II.), Kuczmann Imre (sexta)
59. március 13. Nová učebnica „Biolǵia 1” Pozsony MC Martosy Ilona

60. március 16. Nové učebnice zo slov. lit. 1., 2. ročník Pozsony ŠPU Pintes Andrea

61. március 17. 3. negyedévi konferencia iskolánk


62. március 15. Szlovák nyelv – központi írásbeli érettségi-vizsga iskolánk
IV., octava
63. március 18. Angol/német nyelv – központi írásbeli érettségi-vizsga iskolánk
IV., octava
64. március 19. Matematika – központi írásbeli érettségi-vizsga iskolánk
IV., octava
65. március 19. Kenguru – Nemzetközi Matematikaverseny iskolánk Jalsovszky Horváth Kinga iskolánk 40 diákja Kucmann László 2. helyezés, további helyezések…http://www.zalamat.hu/index.php?m=194
66. március 20. Magyar nyelv és irodalom – központi írásbeli érettségi-vizsga iskolánk
IV., octava
67. március 26. Klokan- Nemzetközi Matematikaverseny iskolánk Jalsovszky Horváth Kinga iskolánk 20 diákja Sikeres megoldók: quarta: Kuczmann László (85%), Balogh Balázs(70,8%), I.: Kurali Szilvia (72,5%), Géczi Mónika (72,5%), II.: Baka Dávid (75,8%), Szabó Ákos (68,3%), sexta: Szobi Ádám (80,8%), Kuczmann Imre (79,2%), Urbán Ákos (70%), septima: Tóth Tímea (76,6%), Csenger Tibor (70,8%)
68. március 27. Tanítónap iskolánk


69. március „Poznaj slovenskú reč” – kerületi forduló Komárom Dóka Erika Lőrincz Viktória (septima)
70. március Tompa Mihály Vers- és Prózamondó Verseny – körzeti forduló Zselíz Gubík Mária Majtán Krisztina (quarta), Riczo Dániel (quarta)
71. március Tompa Mihály Vers- és Prózamondó Verseny – járási forduló Léva Gubík Mária Magda Éva (sexta), Csicsman Dóra (I.), Biricz Lilla (I.), Berek Annamária (I.) Magda Éva – 1. hely, aranysávos minősítés, Csicsman Dóra – 2. hely, ezüst, Biricz Lilla – bronz, Berek Annamária – bronz
72. április 2. TNT English Theatre Pozsony Bogolepova Klára 45 diák
73. április 3. 15th Annual English Essey Competition – országos verseny Pozsony Pintes Andrea Ivkovič Péter (IV.) az első 63 között végzett a 803 közül
74. április 7. Matematikai olimpia B -ker. forduló Nyitra Jalsovszky Horváth Kinga Berek Dániel (II.), Szabó Ákos (II.), Kuczmann Imre (sexta) Kuczmann Imre sikeres megoldó
75. április 17. Nárciszok napja Zselíz Martosy Ilona, Tóth Mária Fóthy Noémi (sexta), Peczen Noémi (sexta), Lőrincz Viktória (septima), Lojek Eszter (II.), Rausch Dominika (II.)
76. április 20. 10. Angol nyelvi drámafesztivál Nyitra Bogolepova Klára egész quarta osztály, Biricz Lilla (I.), Csicsman Dóra (I.), Géczi Mónika (I.), Urbán Ákos (sexta) a csapat elnyerte a legjobb előadói díjat
77. április 22. A Föld napja Zselíz Cserba Katalin, Martosy Ilona az egészségkör
78. április 30. V. Felvidéki Országos Rovásírásverseny Komárom Kuczmann Erika, Cserba Katalin Kvitek Lucia, Peczen Noémi, Kuczmann Imre (sexta) 25., 29., 32 hely
79. április Tompa Mihály Vers- és Prózamondó Verseny – megyei forduló Komárom Gubík Mária Magda Éva (sexta), Csicsman Dóra (I.) Magda Éva – ezüstsávos minősítés, Csicsman Dóra – bronz
80. május 1. KATEDRA – matematika – országos döntő Rimaszombat
Kuczmann László (quarta) II. díjas
81. május 1. „Zdravou výživou proti obezite” – verseny
Martosy Ilona az egészségkör
82. május 7. Csodák palotája, színházi előadás Budapest Pintes Andrea, Martosy Ilona II., sexta
83. május 13. Fizikai Olimpia Nyitra Šoóky Krisztián Tóth Ádám (I.), Szabó Ákos (II.) x
84. május 13. A végzősök év végi osztályozó konferenciája iskolánk


85. május 14. Kémiai olimpia kat. C Nyitra Tóth Mária Géczi Mónika (I. ), Kurali Szilvia (I. ) x
86. május 15. Ballagás iskolánk
IV., octava
87. május 25-28. Érettségi vizsgák iskolánk


88.
Kós Károly történelemverseny Budapest Kepka Márk Klenko Monika (septima),Tímár Tímea (septima), Varga Lóránt (III.)
89. június 1. Bizonyítványosztás iskolánk
végzős diákjaink
90. június 4. Színházlátogatás Komárom
quarta, quinta, sexta, septima
91. június 5. Gyermeknap



92. június 12. Afrikanap iskolánk Bogolpova Klára iskolai rendezvény
93. június 14. Gloria Victis – történylemverseny
Kepka Márk Klenko Monika (septima),Tímár Tímea (septima)
94. június 19. 60 éves a CSEMADOK Művelődési Otthon Gubík Mária kvarta, Melczer Lilla, Szabó Ákos, Berek Annamária
95.
TIT versenyek: Magyar nyelv és irodalom

Tóth Noémi (2.o.) , Buzás Rebeka (1.o) Tóth Noémi (2.o.) - 1. helyezés, Buzás Rebeka (1.o) – 2. helyezés
96.
TIT versenyek:Történelem
Cserba Katalin Tóth Noémi (2.o.), Csáki Zsófia (2.o.) Tóth Noémi (2.o.) – 9. helyezés, Csáki Zsófia (2.o.) – 14. helyezés
97. június 20. Avon pochod Pozsony Martosy Ilona Fóthy Noémi (sexta), Kollár Berndett (sexta), Kvitek Lucia (sexta), Magda Éva (sexta), Peczen Noémi (sexta), Klenko Monika (septima), Lőrincz Viktória (septima), Tóth Tímea (septima), Lojek Eszter (II.), Nagy Nikolett (II.), Rausch Dominika (II.)
98. június 22-25 Project Meeting – Comenius Socrates 1.3 Edinburgh, New Castle Bogolepova Klára, Jalsovszky Horváth Kinga, Jankus Zsolt, Martosy Ilona

99. június 24. Év végi osztályzó konferencia iskolánk


100. június 30. Youth Development Prize Brussels/Stokholm Bogolepova Klára Kollár Bernadett döntőbe került, végleges eredményhirdetés augusztusban
101. június 30. Ünnepélyes tanévzáró, bizonyítványosztás iskolánk


102. július 1. Munkaértekezlet iskolánk


103.
XVII. ročník umelecko odbornej súťaže “Zem je len jedna”- a verseny meghirdetője a Besztercebányai Kerületi Önkormányzat:

Balya Emese (2.o.) – 1. helyezés
104.
Pegazus Alkotópályázat – vers kategória

Ondré Szilvia (septima) jutalomként versíró táborban vehet részt
105. egész tanév MAKS országos levelezőverseny
Jalsovszky Horváth Kinga Baka Dávid (II.), Molnár Judit (II.), Lőrincz Viktória és Paluska Réka (septima) sikeres megoldók
106.
Országos bibliaverseny
Belák Klára Kollár Bernadett (sexta), Fóthy Noémi (sexta) 10. helyezés
107. egész tanév Genius logicus iskolánk Sooky Krisztián Balogh Balázs, Szabó Ákos, Berek Daniel, Kuczmann László, Varga Lóránt, Baka Dávid, Melczer Lilla sikeres megoldók