Versenyeredmények

A Comenius Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium versenyeredményei a 2007/2008-as tanévben

I. Magyar nyelvi versenyek (felkészítő tanár: Gubík Mária):

Tompa Mihály Vers- és Prózamondó Verseny: Duba Noémi (III.) – 2. hely az országos elődöntőn; Magda Éva (quinta) – járási 2. hely.

Szép Magyar Beszéd: Urbán Ákos (quinta) – járási 4. hely

II. Szlovák nyelvi versenyek (felkészítő tanár: Dóka Erika)

Szlovák nyelvi olimpia: Balázs Veronika (III) – kerületi 10. hely

III. Matematikaversenyek (felkészító tanárok: Kuczmann Erika (tertia, quarta, quinta, I.), Jalsovszky Horváth Kinga (sexta))

Matematikai olimpia: Szabó Ákos (I.) – sikeres versenyző a kerületi fordulón.

Katedra-matematikaverseny (országos döntő): Kuczmann László (tertia) – II. díj, 6-7. hely.

Zrínyi Ilona Matematikaverseny (megyei eredmények): Kuczmann László (tertia) – 1. hely.

Pitagorasz: Kuczmann László (tertia) – járási 10. hely

Kenguru Matematikaverseny (országos eredmények): Kuczmann László (tertia) – 1. hely; Varga Gábor (quarta) – 7. hely; Kuczmann Imre (quinta) – 4. hely.

Klokan Matematikaverseny (országos eredmények): Kuczmann László (tertia) – 1-44. hely, 100%; Kuczmann Imre (quinta) – 1-11. hely, 100%; Csenger Tibor (sexta) – 1-11. hely, 100%; Szobi Ádám (quinta) – 67-111. hely, 91,7%; Tóth Tímea (sexta) – 67-111. hely, 91,7%; Szabó Ákos (I.) – 300-334. hely, 84,2%.

Gordiusz Matematikaverseny (országos eredmények): Szabó Ákos (I.) – 3. hely; Bukó Ádám (I.) – 5. hely; Kuczmann Imre (quinta) – 6. hely.

Felvidéki Magyar Matematikaverseny: Kuczmann Imre (quinta) – 13. hely; Szabó Ákos (I.) – 17. hely a zsűri dicséretében részesültek; Csenger Tibor (sexta) –14. hely; Tóth Tímea (sexta) – 18. hely.

Nemzetközi Magyar Matematikaverseny: Tóth Tímea (sexta) – 34. hely (4. a felvidékiek között); Kuczmann Imre (quinta) – 51. hely.

IV. Művészeti versenyek

„Výtvarné spektrum“ rajzverseny: Szabó Klára (III.) – 3. hely.

„Plagát roka” rajzverseny: Szabó Klára (III.) – országos 3. hely.

V. Egyéb versenyek

Genius Logicus (szervező tanár: Soóky Krisztián): Szabó Ákos (I.) – „zlatý certifikát“; Berek Dániel (I.) – „vynikajúci riešiteľ“; Varga Lóránt (II.) – „vynikajúci riešiteľ“.

IV. Felvidéki Rovásírásverseny: (szervező tanár: Kuczmann Erika): Peczen Noémi (quinta) – 3. hely; Kvitek Lucia (quinta) – 4. hely.

Összeállította: Jalsovszky Horváth Kinga