Könyvjelző-projekt – mert olvasni jó

By , 2014. November 11., Tuesday

Az idei tanévben iskolánk tanulói bekapcsolódtak az immáron harmadik alkalommal meghirdetett, Könyvjelző néven ismert országos szlovákiai projektbe, amely az olvasást hivatott népszerűsíteni a középiskolások körében. A projekt lényege az volt, hogy intézményünknek a szervezők véletlenszerűen kiválasztottak egy társiskolát, amellyel párhetes együttműködés után közösen, kreatív módon elkészített könyvjelzőket kellett gyártaniuk a téma iránt érdeklődő tanulóknak, majd a kész termékeket eljuttatniuk a társintézményhez. A kassai gimnázium tanulói kedves meglepetésként a könyvjelzőkön kívül évkönyvet és iskolai lapokat is küldtek nekünk ajándékba egy kedves, szívhez szóló levél kíséretében, s postafordultával mi is elküldtük az elkészített munkákat és ajándékainkat olvasni vágyó és szerető keleti barátainknak. A mellékletben a kassai gimisek és tanulóink munkáit is megcsodálhatjátok. Récsei Emőke és Evelin (II. évfolyam), Miklós Izabella (III. évfolyam), Horváth Gitu és Baka Krisztina (IV. évfolyam): Köszönöm a segítségeteket!

Jankus Zsolt

Melléklet